Aydın İlimizde DESK Rüzgarı esti…

Ege Bölgesinden kalabalık DESK heyeti Aydın Desk İl Başkanlığının organize ettiği ziyaret ve katılım töreni için düzenlenen programlara katıldı. Programda Aydın Valisi Sayın Kerem AL, Aydın Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu, Aydın İl Özel İdare Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç’i makamlarında ziyaret etti.Çalışanlarımız yerlerinde ziyaret edilerek sorunları not edildi. Programa Din Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, DESK ve Demokratik Ofis-Sen İzmir İl Başkanı Serkan Asil, Dem-Toç-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ceyhun Şensöz ve Muğla İl Başkanı Mehmet Sungur, Din-Bir Sen Aydın İl Başkanı İbrahim Keskin, İl Sekreteri Raşit Duman, İl Teşkilatlandırma Sekreteri Haydar Darıcı, İl Eğitim Sekreteri Yunus Özçıtmaz, Ulaştırma-Faal Sen Genel Başkan Yardımcısı Sinan Yaşar, İl Eğitim Sekreteri İbrahim Umaç ile İl Sekreteri Celal Adıyaman katıldı. DESK ve Demokratik Ofis-Sen İl Başkanı Mahmut Kırlıoğlu, Bel-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Soygan’ı ve İl Sekreteri Güngör Taşocak, İl Mali Sekreteri Hakan Kayalı, Sosyal İşler ve Eğitim Sekreteri Coşkun Özkan ve İl Teşkilat Sekreteri Ali Akmeşe’yi basına tanıttı.

Aydın Valisi Kerem AL’ı makamında ziyaret

DESK Heyeti Vali Kerem Al’ı makamında ziyaret etti. Vali Kerem Al’a nezaket ziyaretinde bulunan ekip, Konfederasyonun kuruluşu, üye sendikaların sayısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kişileri ve kurumları ötekileştirmeden, her kesime eşit mesafede durduklarını ifade eden DESK İzmir İl Başkanı Serkan Asil, dürüst sendikacılık ve haklının yanında haklı olunan her konuda sonuna kadar cesurca gidebilecek bir sendikal yapıya ve düşünceye sahip olduklarını belirtti. Vali Kerem Al, demokratik ülkelerde Sendikaların önemli roller üstlendiklerini ifade ederek, Konfederasyon yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu; “şiir Okuduğu İçin İnsan Cezalandırılmamalı”
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, makamında ziyaret edilerek kısa süre önce geçirdiği trafik kazasından dolayı geçmiş olsun temennileri sunuldu. Başkan Çerçioğlu “Geçmişte insanların şiir okumasından dolayı cezavine girmelerini yanlış buluyorum” dedi. Türkiye’de ilk defa kamu çalışanlarının bu kadar uzun bir süredir zam alamadığını dile getiren Demokratik Ofis-Sen Aydın İl Başkanı Mahmut Kırlıoğlu, “Kişileri ve kurumları ayrıştırmadan kavga etmeden sendikacılık yapma niyetindeyiz. Büro, Diyanet ve vakıf, Tarım ve Orman, Ulaşım, Eğitim, Sağlık, Özel İdare ve Yerel Yönetimlerden oluşan işkollarında Türkiye genelinde örgütlüyüz.” dedi. Demokratik Ofis-Sen İzmir İl Başkanı Serkan Asil de, “Sendika ağalarını yok etmek istiyoruz. Çünkü kamu çalışanları Türkiye’de ilk defa 18 aydır zam alamamış durumda sendikalar bunun bedelini ödemek zorundadır. Bütün sendikalar çok sessiz kimse sesini çıkarmıyor bizler, kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileşmesi için çalışacağız” diye konuştu.
“Sadece Başbakan için değil Genel için Yanlış”
Örgütlü toplumun her zaman iyi olduğunu söyleyen Başkan Çerçioğlu ise, geçmişte insanların düşünce suçundan veya şiir okumasından dolayı cezaevine girmelerini yanlış bulduğunu belirterek, “Türkiye’nin daha hızlı bir şekilde örgütlü hale gelmesi gerektiğini inanıyorum. Avrupa Birliği ülkelerine ve gelişmiş ülkelere baktığımızda hepsi örgütlü toplumlar. Onun için Türkiye’nin bu yolda daha çok adımlar atması gerektiği inancındayım. Sivil toplum örgütleri ve sendikalar özgürce düşüncelerini fikirlerini söyleyebilmeliler. Altını çizerek söylüyorum; geçmişte yapıldı şimdi ve gelecekte yapılırsa da yine yanlış. Sayın Başbakanı kastederek söylemiyorum, genel olarak söylüyorum. Geçmişte insanlar düşüncelerinden, dolayı şiir okumasından dolayı cezaevine girdi. Bu yanlış. Düşüncelerinden dolayı insanlar cezaevine girmemeli” şeklinde konuştu.
Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada insanların düşünce suçundan dolayı cezalandırılmasının doğru olmayacağını savunan Çerçioğlu, şunları söyledi: “Bu olmaması gereken bir şeydir ve bunu demokratik bulmuyorum. Bugün de yine düşüncelerinden dolayı cezaevinde olan ve tutukluluk süreleri 3 yılı geçmiş olan kişilerin cezaevinde olmalarını da yanlış buluyorum. Türkiye’de insanlar düşüncelerini özgürce söyleyebilmeli. Bu düşüncelerinden dolayı insanlar tutuklanmalı, cezaevine girmemeli. İnsanlarımız ötekileştirilmemeli

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s