BASIN TOPLANTISI

AYDIN İL YÖNETİMİ BASIN TOPLANTISI YAPTI

BASIN TOPLANTISIBASIN TOPLANTISI
Bel-Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Soygan’ı ve yönetimde görev alan İl Sekreteri Güngör Taşocak, İl Mali
Sekreteri Hakan Kayalı, Sosyal İşler ve Eğitim Sekreteri Coşkun Özkan ve İl Teşklilat Sekreteri Ali Akmeşe basına tanıtıldı. Demokratik Sendikalar Konfederasyonu’na (DESK) bağlı olarak kurulan Türkiye Demokratik Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bel-Bir-Sen) Aydın Şubesi’nin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, 28 Mart 2012 Çarşamba günü Aydın İl Özel İdaresi’nde DESK yöneticilerinin de katıldığı bir basın toplantısı ile Aydın’daki teşkilatlanmalarını tamamladıklarını ilan ettiler.
Basın toplantısında Bel-Bir-Sen Aydın Şubesi’nin kurulduğunu resmen kamuoyuna duyuran DESK ve Demokratik Ofis-Sen İl Başkanı Kırlıoğlu, Bel-Bir-Sen yönetimini takdiminin ardından yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Bizler demokrasinin gerekliliğine inanan bireyler olarak, 21. yüzyılda değişmeyen tek şeyin değişim olduğu gerçeğinden yola çıkarak, maalesef günümüzdeki mevcut sendikal anlayışın şahsi emeller peşinde koşulan bir mecraya dönüştüğünü üzüntü içerisinde görmekteyiz. Bu şekilde hak arama mücadelesinin verilemeyeceğini ve birlikten kuvvet doğar anlayışıyla sendikalara üye olan memurlarımızın sosyal ve ekonomik haklarına kavuşmasının mümkün olmadığı tartışma götürmez bir gerçekliktir. Memurlarımızın beklentilerini, ortak hak ve menfaatlerini gözetmek yerine, sorunları çıkmaza dönüştüren bu mekanizma içerisinde, bizler gibi farkındalıkla gönül birliği yapmış, tüm samimiyetiyle büyük özverilerle çalışmalar yapan insanlarında sistem dışına itildiği ve mesnetsiz uydurmalarla önlerinin kesilmeye çalışıldığı malumunuzdur. Demokratik Sendikalar Konfederasyonu’nun yerel yönetimler hizmet kolu olan Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Bel-Bir-Sen bugün itibariyle Aydınımızda teşkilatlanmasını tamamlamış bulunmaktadır. İnşallah hayırlara vesile olur.
Aydın İl Teşkilatı olarak bizler; az önce bahsettiğim bir sendikal anlayışın çok çok dışında, dürüst, mert, yiğit, çözüme ve insana odaklı anayasal ve uluslararası anlaşmalardan doğan haklarımızı hukuk kuralları içerisinde hiç kimseyi, siyasi düşünce, dil, ırk, din, mezhep ayrımcılığı yapmaksızın halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik gerçekleri de dikkate alarak tamamen gerçekçi bir yaklaşımla insana yakışan insanca koşullar içerisinde yaşamak adına mücadelemizi vereceğiz.
Tüm memur arkadaşlarımızı çalışma barışı içerisinde gelecek kaygısı ve korkusu olmaksızın çağdaş demokratik, dürüst, mert, yiğit kadrolarımızdan oluşan teşkilatlarımızla tanışmaya DESK ve BEL-BİRSEN ailesi ile buluşmaya davet ediyorum.”
Basın açıklamasının ardından yeni yöneticilere törenle rozetleri takıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s