DESK VE BELBİRSEN’den Aydın Özel İdareye Ziyaret.

Türkiye Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) bağlı DİN-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç ve Özel İdare Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur’u ziyaret etti.

DİN-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, DESK İzmir İl Başkanı Serkan Asil ,Ulaştırma Faal Sen İzmir İl Başkanı Sinan Yaşar ile birlikte bu sendikalara bağlı yetkililer Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç ve Özel İdare Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur’u ziyaret etti.

Sendika tarafından gerçekleşen kalabalık bir ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Halil İbrahim Aktemur, “Türkiye’deki memurlara, yeni bir oluşum bir oluşum umut ve yeni bir ışık olur inşallah. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları nasıl siyasi partilerse, bu demokrasinin altını dolduran vazgeçilmez unsurların en başında da sendikalaşma geliyor. Toplumun çalışanları işçi olur veya memur olur bu demokratikleşmede samimiysek bu kurumları gelişmesi ve güçlenmesi ve rekabet edebilir hale gelmesi için her türlü zemini hazırlamak gerekir diye düşünüyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç de, “Sendikalar demek olmazsa olmaz demektir. Bizim düşünce yapımızda sivil toplum örgütlerinin içinde en önemlilerinden biri demektir. Asli görevleri işçi ve memurların haklarını savunmak ve sosyal anlamda refah seviyelerinin yükselmesinde öncü olmaktır. Bu konuda da ne kadar başarılı ne kadar başarısız Türkiye’de tartışılır. Bizim gönlümüzden geçen Türkiye’de çalışanların hakkının verilmesinden yanadır” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s