İlkelerimiz

amplemSENDİKAMISIN İLKELERİ:

1.BELBİRSEN, Sendikal çalışmayı Belediye ve Özel İdare Kamu görevlileri yararına yürütürken, siyasi mülahazaların dışında kalır, bölen, kutuplara ayıran yaklaşımlara izin vermez.

2. BELBİRSEN, üyesini Yerel Hizmet Kolu kamu görevlileri olarak tanımlar. Üyeleri arasında her türlü din, dil, ırk, cinsiyet ayırımı yapmaz,yapmak isteyenlere de izin vermez..

3.BELBİRSEN,  hiçbir yabancı ülke, vakıf ve sendikalarından herhangi bir ad altında para almaz. Her zaman üyelerine ve öz kaynaklarına güvenir.

4.BELBİRSEN, örgütlenme de temel olarak üyelerinin sorunlarını sendikanın varlık nedeni sayar. Belbirsen,Yerel Hizmetlerin, toplumsal sorunlarla bağlantılı olduğunu görür ancak; kendi özel alanını öncelikle tanımlar.

5. BELBİRSEN, belediye ve özel İdare kamu görevlilerinin  tüm haklarını korur.

6. BELBİRSEN; örgütsel bağımsızlığa önem verir. Bu nedenle kendi örgütlenme alanını korumak, iktidarın niteliği ne olursa olsun birincil görevidir.

7. BELBİRSEN bir özgürleşme alanıdır. Üyelerin kendilerini ifade etme, geliştirme taleplerini karşılar.

8. BELBİRSEN,Yerel Hizmet Kolundaki Kamu Görevlilerinin sorunları karşısında önerilerini iktidarın talebi üzerine değil, bağımsız olarak ortaya koyar.

9. BELBİRSEN,Yerel Hizmetleri ulusal bağımsızlığın bir parçası olarak görür. Her koşulda ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunur.

10.BELBİRSEN, Üyelerine mesleki bilgilerle donanmış, yürürlükteki mevzuatı, özlük haklarını bilen ve kendini sürekli yenileyen  bireyler olarak yetişmesi için rehberlik eder.

11.BELBİRSEN, Yerel Hizmetler Kamu görevlisi yetiştiren kurumların yeniden yapılandırılması ve mesleki başarının arttırılması için çalışır.

12. BELBİRSEN üyelerinin, özlük, ekonomik haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için mücadele eder,her ünvan ve meslekteki üyelerinin sendika içinde temsil edilmelerini sağlar.

13. BELBİRSEN, üyelerini milli çıkarları savunma konusunda bilinçlendirir.

14. BELBİRSEN, yenilikleri takip edebilecek, sendika içi demokrasiye inanan ve mesleki anlamda nitelikli kişilerce yönetilir ve temsil edilir.

15.BELBİRSEN,faaliyeti devam eden Yerel Hizmet Kolu sendikalarının üye yararına ortak hareket edebilecekleri bir platformun oluşması için çalışır.

16. BELBİRSEN,Grevli ve toplu iş sözleşmeli sendika hakkını almak için mücadele eder.

17.BELBİRSEN, Uluslararası anlaşmalardan doğan özlük haklarının hayata geçirilmesi için hukuksal mücadele yürütür.

18.BELBİRSEN, üyelerin yaşayabileceği toplumsal ya da bireysel felaketler ve yıkımlar karşısında organize olur, sendika olanaklarını ve üyelerden gelecek dostane yardımları iletmekte aracı olur.

19.BELBİRSEN,Üyelerin mesleki alanda taraf oldukları haklı davalarında ücreti sendika tarafından ödenecek avukat tahsis eder.

20.BELBİRSEN,Yerel Hizmet Kolu kamu görevlilerinin ve yakınlarının yararlanabilecekleri “Belediye Evleri” ihtiyacının Belediyeler ve özel İdareler    tarafından karşılanması için mücadele eder, sendika öz kaynaklarını da bu yönde kullanır.

21.BELBİRSEN, üyelerini kanun, yönetmelikler ve sendikal haklar konusunda web ortamında veya basılı olarak güncel bilgilendirmeler yapar. Üyelerin ihtiyaç duyacağı plan, program, müfredat, dilekçe ve tutanak örneklerini web sitesi içinde sunar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s